x
x
x

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Aby w pełni korzystać z serwisu optymalnystart.pl zarejestruj się

ZAREJESTRUJ SIĘ

 
 
 
Optymalny start


Zapoznawanie szczenięcia z nowym miejscem, ludźmi i zwierzętami

zdjęcie
Zapoznaj szczenię z innymi członkami rodziny lub przyjaciółmi. To bardzo ważne dla procesu socjalizacji. Pomoże zmniejszyć strach przed obcymi i sprawi, że szczeniak będzie bardziej przyjazny jako dorosły pies.

Zapoznawanie szczenięcia z nowym miejscem, ludźmi i zwierzętami

 

Miejsca

Gdy przyprowadzisz swoje szczenię do domu, pokaż mu jego legowisko, zabawki, miski na karmę i wodę. Wkrótce będzie dobrze wiedział, które miejsce w domu jest przeznaczone dla niego. 

 

 

 

Zapoznawanie szczenięcia z nowym miejscem, ludźmi i zwierzętamiLudzie

Zapoznaj szczenię z innymi członkami rodziny lub przyjaciółmi. To bardzo ważne dla procesu socjalizacji. Pomoże zmniejszyć strach przed obcymi i sprawi, że szczeniak będzie bardziej przyjazny jako dorosły pies. Na początku załóż mu obrożę i smycz, co powstrzyma go od skakania. Wydaj mu polecenie „siad” i pomóż mu pozostać w tej pozycji. To pomoże psu zachować spokój w momentach ekscytacji. 

 

 

Zapoznawanie szczenięcia z nowym miejscem, ludźmi i zwierzętamiInne zwierzęta

Bądź ostrożny gdy zapoznajesz  nowe szczenię z innymi zwierzętami przebywającymi w domu. Gdy młody pies spotyka się ze starszym zadbaj, aby  oba były na smyczy. Nie zostawiaj ich razem samych dopóki nie upewnisz się, że się zaprzyjaźniły. Gdy zapoznajesz szczenię z kotem, rozważ przegrodzenie drzwi metalową siatką, pozwoli to na zapoznanie się zwierząt ze sobą. Kot w momencie, gdy będzie chciał uciec, przeskoczy siatkę  i znajdzie schronienie w innym pomieszczeniu. Nie zmuszaj go też do natychmiastowego zaakceptowania szczenięcia. Niech zapoznają się ze sobą w swoim własnym tempie. 

Może zainteresuje Cię również:

← powrót ↑ do góry 
 

PURINA PRO PLAN

Nie masz czasu na czytanie? Pobierz artykuł w PDF       
 
POBIERZ>

PURINA PRO PLAN