x
x
x

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Aby w pełni korzystać z serwisu optymalnystart.pl zarejestruj się

ZAREJESTRUJ SIĘ

 
 
 
Optymalny start


Szczenię w kąpieli

kąpiel
Gdy zauważysz, że Twój piesek bardzo się ubrudził lub zaczyna brzydko pachnieć, nadszedł czas na kąpiel! Skorzystaj z naszych wskazówek, a kąpiel nie tylko zakończy się powodzeniem, ale też pozwoli Ci uniknąć powodzi!

  • Zacznij wcześnie. Przyzwyczajaj Twojego szczeniaka do kąpieli już od pierwszych dni. Chwal go i nagradzaj tak często, jak to możliwe.
  • Wybierz miejsce. Umywalki są idealne do kąpania szczeniąt. Wąż ogrodowy, czy dziecięcy basen będą też dobrym rozwiązaniem w lecie. Zapewnij psiakowi gumową matę. Dzięki temu nie będzie się ślizgał i poczuje się pewniej. Przygotuj wcześniej wszystkie środki i przedmioty, których będziesz potrzebować. Nigdy nie zostawiaj psa bez opieki w trakcie kąpieli. Gonitwa za mokrym zwierzakiem po mieszkaniu, nie będzie przyjemna dla żadnego z Was. Używaj letniej wody, a mycie głowy zostaw na koniec. Zmniejszysz w ten sposób jego pragnienie otrzepywania się z wody.

Szczenię w kąpieliSzczenię w kąpieli

 

 
  • Zamień kąpiel w zabawę. Twój szczeniak będzie chętniej współpracował z Tobą podczas kąpieli, gdy będzie ona dla niego zabawą. Wrzuć do wanny jego ulubioną zabawkę lub po prostu okaż mu dużo uczucia.
  • Spłukuj dokładnie. Gdy już wmasujesz szampon w sierść Twojego pieska, upewnij się, że dokładnie go spłuczesz. Podobnie jak u ludzi, pozostawiony na skórze szampon może powodować przesuszanie, łuszczenie i podrażnienia. Uważaj też, żeby nie wlać Twojemu psu wody do uszu i oczu!
  • Unikaj otrzepywania. Psy po kąpieli uwielbiają otrzepywać się z wody. Aby uniknąć ochlapanych ścian, zarzuć na pupila ręcznik i dokładnie go wytrzyj. Jeśli na zewnątrz jest zimno, nie pozwól mu wychodzić dopóki cały nie wyschnie. Możesz też przyspieszyć cały proces suszarką, najlepiej delikatnie ciepłym lub chłodnym powietrzem.

Zobacz więcej filmików z akademii szczeniaka

Pieski nie muszą myć się tak często jak pozostali członkowie Twojej rodziny. Zbyt częste kąpiele mogą pozbawić ich sierść niezbędnych substancji, a co za tym idzie, połysku i miękkości. Wyczesuj regularnie Twojego pupila, aby uniknąć splątanych i trudnych do rozczesania kołtunów.

 

Może zainteresuje Cię również:

← powrót ↑ do góry 
 

PURINA PRO PLAN

Nie masz czasu na czytanie? Pobierz artykuł w PDF       
 
POBIERZ>

PURINA PRO PLAN