x
x
x

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Aby w pełni korzystać z serwisu optymalnystart.pl zarejestruj się

ZAREJESTRUJ SIĘ

 
 
 
Optymalny start


Podążanie za przywódcą

lider
Twój szczeniak będzie oczekiwał, że staniesz się dla niego przywódcą. Rola ta oznacza zapewnienie pupilowi hierarchii i opieki. Może Ci się wydawać, że rutyna jest nudna, ale to właśnie w ten sposób Twój pies poznaje i rozumie świat.

Oto kilka wskazówek jak stać się lepszym przewodnikiem dla Twojego psa:

  • Bądź miły i konsekwentny.
  • Naucz Twojego psa kontroli nad gryzieniem. Jeśli łapie Cię zębami, zareaguj mocnym „nie” i natychmiast przerwij interakcję. W ten sposób nauczysz go, że nie jesteś innym psem i powinien traktować Cię inaczej.
  • Każ mu usiąść lub położyć się, zanim dasz mu to czego chce, począwszy od pieszczot, aż po rzucenie zabawki. Dzięki temu nie tylko zapewnisz mu dodatkowy trening, ale także pomożesz zrozumieć, że to Ty ustalasz zasady.
  • Połącz tresurę z zabawą. Gdy pracujecie, np. przyswajając nowe komendy, wprowadź element zabawy, a w trakcie wspólnych gier wydawaj mu różne polecenia.
  • Delikatnie chwytaj uszy, pyszczek i łapy psa, aby nauczył się akceptować takie zachowanie. Zacznij, gdy jest jeszcze bardzo młody. Najlepiej jeśli połączysz to z zabawą, pieszczotami i nagrodami.
  • Zmieniaj ton głosu. Wyższy będzie wydawał się Twojemu pupilowi bardziej radosny i podekscytowany. Komendy wydawaj normalnym tonem, pewnie i bezpośrednio. Niższego głosu używaj do ostrzeżeń. Po pewnym czasie ćwiczeń, Twój szczeniak nauczy się rozpoznawać nastroje.

Podążanie za przywódcąPodążanie za przywódcą

 

 
Jeśli będziesz postępować konsekwentnie, Twój szczeniak wyrośnie na przyjaznego, stabilnego i dobrze wychowanego członka rodziny. Potrzeba do tego trochę miłości, czasu i niezłomnego przywództwa.

 

Zobacz więcej filmików z akademii szczeniaka

Może zainteresuje Cię również:

← powrót ↑ do góry 
 

PURINA PRO PLAN

Nie masz czasu na czytanie? Pobierz artykuł w PDF       
 
POBIERZ>

PURINA PRO PLAN