x
x
x

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Aby w pełni korzystać z serwisu optymalnystart.pl zarejestruj się

ZAREJESTRUJ SIĘ

 
 
 
Optymalny start


Karmienie szczeniaka - jak często i ile karmy potrzebuje szczenię?

karma
Wyrobienie prawidłowych nawyków w pierwszym okresie karmienia szczeniąt jest kluczowe, dla ich prawidłowego rozwoju i zrównoważonego wzrostu. Wiele problemów zdrowotnych szczeniąt wynika z nieprawidłowych nawyków żywieniowych i braku kontroli podawanych pokarmów przez właściciela.

Tak więc codzienne powtarzanie pewnych schematów podczas karmienia, pozwala nam wyuczyć zwierzę przewidywalnych zachowań w dalszym życiu.

Jak często karmić szczeniaka? Ile karmy dla szczeniaka?

Szczególnie w pierwszym okresie, szczenięta rzucają się na jedzenie jakby były wiecznie głodne. Jest to czasami efekt konkurencji do miski w jakiej uczestniczyły z rodzeństwem. Powinniśmy podzielić dzienną porcję jedzenia naszych szczeniąt na 3-4 posiłki i podawać je regularnie w stałym momencie naszego rytmu dnia (najlepiej po spacerze). Dzięki temu szczenię przyzwyczai się do stałych pór i wielkości posiłków. Pamiętaj, aby ostatni posiłek był podawany nie później niż około 18:00, aby Twój szczeniak nie najadał się na noc.

Wiele problemów zdrowotnych szczeniąt wynika z nieprawidłowych nawyków żywieniowych i braku kontroli podawanych pokarmów przez właściciela.

Nie zostawiaj jedzenia w misce

Podając posiłek swojemu szczeniakowi, pamiętaj aby zabrać resztki, które zostały w misce po średnio 15-20 minutach. Pozostawianie jedzenia w misce jest bardzo niekorzystne, bo podjadając poza porami jedzenia szczenię niepotrzebnie pobudza przewód pokarmowy i w efekcie gorzej trawi. Poza tym pokarm już po paru godzinach leżenia w misce może się zepsuć, wystawiony na działanie czynników zewnętrznych.

Karmienie szczeniaka - jak często i ile karmy potrzebuje szczenię?Karmienie szczeniaka - jak często i ile karmy potrzebuje szczenię?

Interaktywne jedzenie

Poszukajmy zabawki interaktywnej, w której możemy ukryć jeden z posiłków naszego szczeniaka. Pojedynczo wypadające granulki dadzą mu olbrzymią radość i zachęcą do aktywniejszego jedzenia, dzięki czemu lepiej będzie znosił samotne czekanie na nasz powrót z pracy. 

Może zainteresuje Cię również:

← powrót ↑ do góry 
 

PURINA PRO PLAN

Nie masz czasu na czytanie? Pobierz artykuł w PDF       
 
POBIERZ>

PURINA PRO PLAN