x
x
x

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Aby w pełni korzystać z serwisu optymalnystart.pl zarejestruj się

ZAREJESTRUJ SIĘ

 
 
 
Optymalny start


Jak nauczyć psa czystości - oduczyć sikania w domu?

zdjęcie
Im wcześniej zaczniesz szkolić swoje szczenię, tym lepiej. Przygotuj się na "wypadki". Nie denerwuj się na niego. Pomóż mu się uczyć, bo jest to Wasze wspólne zadanie.

Do momentu pełnego zaszczepienia, pracuj ze szczenięciem w domu lub w ogrodzie. Pomoże to zmniejszyć zagrożenie infekcji ze środowiska, od innych psów i ich odchodów. Dopiero tydzień po pełnym zaszczepieniu zabierz psa w miejsce publiczne.

Jak nauczyć psa czystości?

  • Ogranicz przestrzeń w domu, po której porusza się Twoje szczenię.

  • Szkolenie jest prostsze, jeśli ustalisz harmonogram karmienia. Twoje szczenię będzie chciało się wypróżnić 20-30 minut po jedzeniu.

  • Wybierz jedno miejsce na wypróżnianie. Psy lubią konsekwencję. Szkoląc psa na zewnątrz, zabieraj szczenię regularnie w to samo miejsce i nagradzaj za wypróżnienia. 

  • Zwróć uwagę na sygnały, które sugerują, że Twoje szczenię potrzebuje się wypróżnić, np. węszenie po podłodze, drapanie drzwi, czy chodzenie w kółko. Zaprowadź szczenię do regularnego miejsca, które wyznaczyłeś. Jeśli jest niechętne, zawróć i spróbuj po kilku minutach.

Jak nauczyć psa czystości - oduczyć sikania w domu?Jak nauczyć psa czystości - oduczyć sikania w domu?

 

 
  • Nagradzaj szczenię, gdy zrobi wszystko tak, jak tego oczekujesz. Warto użyć konkretnych słów, które skojarzy z sukcesem i przyjemnością.

  • Wyprowadzaj zwierzę wieczorem i wcześnie rano. Gdy tylko się obudzisz, zabierz szczenię na spacer - będzie potrzebować tego po długiej nocy! Staraj się nie karmić go przed snem  i zabieraj go na spacer, aby unikać „wypadków” podczas nocy. Twój pies będzie też odczuwał potrzebę załatwienia potrzeb fizjologicznych, po drzemce, skończonej zabawie, po wypiciu wody. 

  • Kup neutralizator zapachów zwierzęcych, jeśli szczenię wypróżniło się w domu. Jego węch jest bardziej wyczulony niż Twój. Zwykłe środki do czyszczenia nie spowodują, że zapach zniknie, a Twoje szczenię powróci w to samo miejsce.

  • Nie denerwuj się i nie karz szczenięcia, gdy zdarzy mu się wypróżnienie w domu. Musi zrozumieć, czego od niego oczekujesz. Jeśli masz obawy związane z tym szkoleniem poradź się psiego trenera - behawiorysty lub hodowcy szczenięcia. 

  • Gdy masz wątpliwości spytaj o radę hodowcę: on zna charakter Twojego szczenięcia, jego rodziców, może przekazać kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne w osiągnięciu sukcesu w szkoleniu szczenięcia.

 

Jak nauczyć psa czystości - oduczyć sikania w domu?

Może zainteresuje Cię również:

← powrót ↑ do góry 
 

PURINA PRO PLAN

Nie masz czasu na czytanie? Pobierz artykuł w PDF       
 
POBIERZ>

PURINA PRO PLAN