x
x
x

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Aby w pełni korzystać z serwisu optymalnystart.pl zarejestruj się

ZAREJESTRUJ SIĘ

 
 
 
Optymalny start


Dlaczego pies je trawę?

Trawa
Wszyscy wiemy, że szczenięta lubią odkrywać otaczający je świat, ale co zrobić jeśli Twój piesek je trawę? Chociaż skubanie roślin jest dosyć powszechne, może powodować u Twojego ulubieńca problemy żołądkowe i powinno się go tego oduczyć. Istnieje kilka możliwych wyjaśnień tego problemu.

Nuda

Twój szczeniak może jeść trawę zwyczajnie dlatego, że jest znudzony. Jeśli brakuje mu bodźców rozwijających umysł lub ćwiczeń fizycznych, kłujące zielone źdźbła mogą być sposobem na zapewnienie sobie rozrywki. Kupno nowej zabawki lub zwiększenie czasu poświęcanego na aktywność fizyczną może wyeliminować niepożądane zachowanie.

Dobrze smakuje

Niektórym psiakom trawa może po prostu smakować. Psy są z natury predestynowane do odkrywania wszystkiego co je otacza, a tekstura lub smak roślin mogą im się wydać przyjemne. Jeśli Twój szczeniak lubi trawę spróbuj zastąpić ją zdrowszymi alternatywami, np. sałatą lub szpinakiem.

Dlaczego pies je trawę?Dlaczego pies je trawę?

 

 

Bolący brzuszek, wymioty

Niektórzy twierdzą, że psy jedzą trawę gdy mają dolegliwości żołądkowe. Jeśli zauważysz, że takie zachowanie pojawia się nagle i prowadzi do wymiotów, Twój ulubieniec może właśnie mieć problemy z trawieniem. Najlepiej byłoby w takiej sytuacji skontaktować się z weterynarzem, aby dowiedzieć się co mogło spowodować te dolegliwości.

Jeśli Twój piesek zachowuje się inaczej niż zwykle, a skubanie trawy nie jest dla niego typowe, od razu skontaktuj się z lekarzem weterynarii.

Może zainteresuje Cię również:

← powrót ↑ do góry 
 

PURINA PRO PLAN

Nie masz czasu na czytanie? Pobierz artykuł w PDF       
 
POBIERZ>

PURINA PRO PLAN