x
x
x

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Aby w pełni korzystać z serwisu optymalnystart.pl zarejestruj się

ZAREJESTRUJ SIĘ

 
 
 
Optymalny start


Dlaczego moje szczenię potrzebuje specjalnej karmy?

specjalna karma
Gdy szczeniak zawita już u nas w domu, uważamy że jest pod każdym względem wyjątkowy. Większość szczeniąt ma przewidywalne potrzeby, dla których optymalne ilości składników odżywczych są najlepsze.

Niektóre szczenięta już od pierwszych miesięcy mają specjalne potrzeby, związane z ich wrodzoną wrażliwością ze strony przewodu pokarmowego lub ze strony skóry. Sięgamy wtedy po odpowiednie karmy pomagające spełnić ich wymogi.

Obserwuj nie tylko to co wpada…

Szczenięta, które mają problemy z trawieniem mogą mieć słabiej rozwinięty przewód pokarmowy lub uwrażliwienie po leczeniu. Czasami mogą też przerzucać swoje podniecenie i radość związane z badaniem otaczającego go świata - na reakcje trawienne. Piesek może mieć więcej wypróżnień dziennie (powyżej 3) nie trzymających kształtu „cygara”, albo normalne wypróżnienia i raz na jakiś czas  „brzydszą kupę”, a także cierpieć z powodu intensywnych gazów. Zawsze powinniśmy sprawdzić z lekarzem weterynarii, czy nie jest to choroba. W wielu przypadkach może to być wina wrażliwego przewodu pokarmowego, o który powinniśmy dbać i sięgnąć po karmę zapewniającą optymalne trawienie. Ograniczamy również ilość przekąsek i przysmaków w diecie.

Gdy szczeniak zawita już u nas w domu, uważamy że jest pod każdym względem wyjątkowy. Niektóre szczenięta już od pierwszych miesięcy mają specjalne potrzeby, związane z większą wrodzoną wrażliwością ze strony przewodu pokarmowego lub ze strony skóry. Sięgamy wtedy po karmy spełniające ich wymogi.

 

Optymalne trawienie

Karmy dla szczeniąt o wrażliwym przewodzie pokarmowym charakteryzują się wyższą strawnością i odżywczością w porcji. Oparte o lekkostrawne, niskotłuszczowe mięso drobiowe, często dodatkowo są wzbogacone źródłem białka z jaja (uznawanym za idealne). Aby zapewnić optymalną strawność zawierają specjalne dodatki w postaci prebiotyków jak włókno z cykorii i z pulpy buraczanej, które wpływają na zmniejszenie ilości bakterii gnilnych w jelitach psa. Dodatek specjalnej leczniczej glinki bentonitowej pomaga wiązać wodę, zapobiegając jej ucieczce i odwodnieniu szczeniaka nadając optymalny kształt wypróżnieniom.

Dlaczego moje szczenię potrzebuje specjalnej karmy?Dlaczego moje szczenię potrzebuje specjalnej karmy?

 

 

Zdrowa skóra, piękna sierść

Jednym z lepszych wyznaczników prawidłowego odżywiania naszego psa jest stan jego skóry i sierści. Jeżeli sierść Twojego szczeniaka jest:

  • Matowa
  • Oprószona łupieżem
  • Przetłuszczona
  • Łamliwa

to może być znak zarówno choroby skóry jak i nieprawidłowego odżywiania. Około 1/3 przyswajanego przez szczeniaka białka jest wykorzystywana na cele budowy włosa. Jeżeli podane białko jest niskiej jakości lub w nieodpowiednich proporcjach, może to przejawiać się w złej kondycji skóry i sierści.

Jak optymalnie wesprzeć skórę i wyrastający z niej włos

Aby wesprzeć skórę i sierść szczeniaka sięgamy po karmy stworzone z wyselekcjonowanych surowców, dobrych źródeł białka wysokiej jakości i kwasów tłuszczowych Omega (jak np. łosoś, jajo i mączka sojowa), z którymi nasz szczeniak nie miał wcześniej dużego kontaktu. Unikamy natomiast najbardziej uwrażliwiających psy mięs czerwonych i nabiału. 

Może zainteresuje Cię również:

← powrót ↑ do góry 
 

PURINA PRO PLAN

Nie masz czasu na czytanie? Pobierz artykuł w PDF       
 
POBIERZ>

PURINA PRO PLAN